Глаукома - це прогресуюче захворювання, що призводить до незворотної сліпоти. У зв'язку з підвищеним внутрішньоочним тиском при глаукомі розвивається атрофія диска зорового нерва, і зорові сигнали перестають надходити в головний мозок. Людина починає гірше бачити, порушується периферичний зір, у результаті обмежується зона видимості.
В більшості випадків у людей хворих глаукомою - внутрішньоочний тиск перевищує 21 мм рт ст.
Таким чином, коли є підозра на глаукому, офтальмолог вимірює та контролює внутрішньоочний тиск, оцінює очне дно та поле зору пацієнта, щоб поставити діагноз та призначити подальше спостереження та лікування, за необхідності.
В переважній більшості випадків Глаукома перебігає БЕЗСИМПТОМНО. На ранніх стадіях Глаукому можливо виявити тільки апаратними обстеженнями. В першу чергу перевіркою внутрішньоочного тиску і поля зору.
В деяких випадках можливі такі симптоми:
Залиште свій номер телефону. І вам перетелефонують як найшвидше
У телефоній розмові узгоджуємо дату і час консультації
Проводимо огляд та визначаємо об'єктивний стан очей
Огляд триває від 30 хв. до 60 хв
ПІД ЧАС ОГЛЯДУ ПРОВОДИМО:
Дослідження гідродинаміки ока;
Вимірювання коливань офтальмотонуса і очного пульсу.
Дослілження поля зору для оцінки функції зорового нерву.
Дослідження очного дна з метою виявлення атрофії й ушкодження зорового нерва, макулодистрофії.
Дослідження переднього відрізка очей з метою виявлення судинних порушень ока, помутніння.
Вимірювання внутрішньоочного тиску з метою виявлення та попердження глаукоми.
Безкоштовне вимірювання внутрішньоочного тиску безконтактним (повітряним) методом за 2 хв.
Чому не варто відкладати обстеження зору?
Для досягнення хороших результатів захворювання Глаукоми - лікування має бути розпочато в ранній період розвитку захворювання, поки в оці ще не настали незворотні зміни.
Особам, старшим за 40 років, необхідно уважно ставитися до стану своїх очей. З появою почуття зорового дискомфорту, швидкої стомлюваності чи неприємних відчуттів у очах слід негайно звернутися до офтальмолога. Якщо у члена сім'ї виявлено глаукому або діагноз було встановлено у когось із найближчих родичів, необхідно періодичне обстеження всіх членів сім'ї, не дотримуючись вікових критеріїв.
При глаукомі (особливо у разі відкритокутової форми) хворого зазвичай нічого не турбує, і йому здається, що він здоровий. Однак глаукома підступна - це хронічне захворювання, що характеризується патологічними змінами в оці в динаміці протягом певного проміжку часу, інколи це може тривати роками. І без відповідного лікування призводить до погіршеня зору та сліпоти.
Чи можна вилікувати глаукому?
Запобігти появі глаукоми або її вилікувати - не можливо, але можна уповільнити її розвиток, якщо розпочати лікування на ранній стадії!
Щоб виявити захворювання, регулярно проходьте огляд у офтальмолога. Пам'ятайте, що глаукома протікає безсимптомно, і половина хворих навіть не підозрюють, що вони мають це захворювання. Якщо ви давно хворієте на глаукому, лікарі не зможуть повернути здоров'я очей на колишній рівень. Тому найкраща профілактика - це перевірка зору у окуліста, не рідше 1 разу на рік.
Якщо в мене глаукома - я осліпну?
Якщо ви приймаєте ліки та виконуєте рекомендації лікаря, ймовірність збереження зору різко збільшується. Лікування значно знижує тиск на зоровий нерв.
Якщо мої батьки хворіли на глаукому, у мене вона теж з'явиться?
Необов'язково, але ризик захворіти зростає. Інші фактори ризику:
Чи є ефективні ліки від глаукоми?
Так. Для лікування використовують ліки у формі крапель. Медикаменти працюють двома способами: одні зменшують кількість рідини, що продукується в оці, інші покращують відтік внутрішньоочної рідини. Якщо приймати ліки за розкладом і регулярно відвідувати лікаря, можете сподіватись на збереження свого зору.
Чи можна керувати машиною при глаукомі?
Можливість водити автомобіль і проходження медогляду для отримання прав водія залежить від гостроти зору. Медогляд можна пройти навіть у запущеній стадії глаукоми, якщо ви бачите задовільно. Рішення приймається в кожному випадку індивідуально, тому проконсультуйтеся з лікарем.
Як я можу допомогти своїм батькам, хворим на глаукому?
Люди похилого віку часто переживають через те, що можуть стати тягарем для сім'ї, якщо осліпнуть. Тому ви повинні переконати батьків у тому, що при відповідному лікуванні та догляді люди з глаукомою зберігають свій зір.
Допоможіть батькам скласти розклад прийому ліків і стежте, щоб вони використовували краплі очей у встановлений час. У літньому віці в деяких з'являється артрит, їм важко закапувати краплі. Також літня людина може просто забути про ліки. Нагадайте про це: зайдіть у гості або зателефонуйте. Якщо це неможливо, складіть письмовий розклад та повісьте його на видному місці у будинку батьків.
Пам'ятайте, що найголовніша допомога, яку ви можете надати, – психологічна підтримка.
Які можливі наслідки від Глаукоми?
ГЛАУКОМА – тяжке хронічне захворювання, яке нерідко призводить до невиліковної сліпоти. Сучасній науці відомий лише один спосіб попередження сліпоти при ГЛАУКОМІ – своєчасне виявлення та правильне лікування. Завдяки ранній діагностиці та сучасним методам лікування більшості хворим вдається зберегти зір.
Чи можу я самостійно виявити у себе Глаукому?
Ні. Діагноз Глаукоми ґрунтується на даних про стан ока: вимірювання внутрішньоочного тиску (тонометром), стану поля зору, а також результатів спеціальних проб, які може провести тільки офтальмолог.
ТЕЛЕФОН
АДРЕС
м. Тернопіль, вул. Торговиця 11, оф. 701
(видавництво "ЗБРУЧ" біля "Єврошопу")